حمل حرفه ای خودرو در خودروبر قزوین

در این مقاله قصد داریم نکاتی که برای حمل حرفه ای خودرو  باید رعایت شود را بررسی کنیم. خودروبر قزوین رشت برای کاهش احتمال بروز حوادث و سوانح جاده‌ای، خود را ملزم به رعایت نکات اصولی و فنی نموده است. اما نکات و اصول حمل حرفه ای خودرو شامل چه مواردی می‌باشد؟ با ما همراه باشید…

انتخاب وسیله مناسب برای حمل حرفه ای خودرو

برای حمل خودرو هم می‌توان از وانت بار و هم از تریلی یا به اصطلاح خودروبر استفاده کرد. در مقاله خودروبر کفی چیست و چه کاربردی دارد در مورد کاربرد انواع خودروبر توضیح داده شده است. برای انتخاب وسیله مناسب باید پارامترهایی از جمله وزن و ابعاد خودرو مورد حمل، فاصله جغرافیایی مبدا و مقصد، شرایط جاده‌ای و … را مورد توجه قرار داد.

توزیع بار مناسب روی خودروبر

یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای حمل حرفه ای خودرو، نحوه قرار گرفتن خودرو بر روی خودروبر است. خودرو باید طوری قرار داده شود که وزن آن بطور یکنواخت بر روی خودروبر توزیع شده باشد. اگر خودرو بیش اندازه جلو قرار گرفته باشد یا بیش از حد عقب قرار گرفته باشد، باعث ایجاد فشار به چرخ‌های جلو و عقب خودروبر شده که همین امر موجب اختلال در زمان ترمز گرفتن خواهد شد. بعلاوه در پیچ‌ها هم احتمال ایجاد سوانح را افزایش خواهد داد چرا که تعادل خودروبر دچار مشکل می شود.

خودداری از حرکت‌های ناگهانی در حین حمل خودرو

حرکتهای سریع ناگهانی در حین رانندگی یکی از عوامل بروز سوانح جاده‌ای محسوب می‌شود که در خصوص خودروهای سنگین همچون خودروبرها، به ویژه اگر در حال حمل نیز باشند، احتمال خسارت و خطرات را دوچندان می‌کند. بنابراین تحت هر شرایطی از حرکت‌های ناگهانی فرمان یا ترمزهای شدید خودداری کنید. در صورتی که احساس کردید کنترل خودروبر دشوار شده است، یا از مسیر اصلی منحرف شده اید به جای حرکت سریع فرمان یا ترمز گرفتن اجازه دهید تا خودرو به آرامی به حرکت خود ادامه دهد و کنار جاده توقف کنید

بررسی وضعیت ترمزها

قبل ورود به جاده حتما سلامت ترمزها را چک کنید. با این کار بخش عمدهای از خطرات کاسته خواهد شد.

نکات حمل خودرو

همواره با سرعت مجاز برانید

رعایت سرعت مجاز و مطمئن یکی دیگر از اصول حمل حرفه ای خودرو می‌باشد. برای کنترل سرعت، جایگزین کردن دنده‌های سبک و سنگین با یکدیگر گزینه مناسبی برای ترمز خواهد بود. ترمزهای طولانی مدت موجب آسیب دیدن لنت ها و در نتیجه ضعیف شدن  عملکرد ترمز خواهد شد. بنابراین سعی کنید از ترمزهای طولانی مدت خودداری کنید بعلاوه اجازه دهید تا ترمز خنک شود.

حرکت آرام و اصولی در پیچ ها

در پیچ‌ها یا تقاطع‌ها به آرامی حرکت کنید و بخش جلوی خودروبر را طوری وارد پیچ کنید که فضای دایره‌ای کافی برای پیچیدن بخش انتهایی خودروبر وجود داشته باشد. در این شرایط خودروبر نوسان کمتری خواهد داشت.

بررسی فشار باد لاستیک‌ها

علاوه بر خودروبر، باید فشار باد لاستیک خودروی در حال حمل هم بررسی شود. تنظیم باد لاستیک‌ها علاوه بر کاهش مصرف سوخت موجب کنترل بهتر و آسانتر خودروبر خواهد شد.

تمامی نکاتی در این مقاله مطرح شد، مواردی هستند که خودروبر قزوین براساس تجارب چندین ساله خود کسب نموده است. خودروبر قزوین رشت به عنوان یک خودروبر حرفه ای با رعایت تمامی نکات فنی و ایمنی آماده ارائه خدمات به شما هم وطنان گرامی می‌باشد.

اگر در مورد خدمات یا نکات اصولی حمل خودرو سوالی دارید در بخش نظرات  با ما در میان بگذارید. برای دریافت خدمات با ما در تماس باشید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس سریع کلیک کنید