حمل خودرو با یدک کش

در مقالات قبلی مانند مقاله خودروبر کفی چیست و چه کاربردهایی دارد در مورد کاربرد انواع خودروبر صحبت کردیم و گفتیم در هر شرایطی از چه نوع خودروبری استفاده کنید. اما در این مقاله قصد داریم بطور اختصاصی درخصوص حمل خودرو با یدک کش صحبت کنیم. حمل خودرو با یدک کش یکی از مرسوم‌ترین روش‌های حمل خودرو از زمان قدیم محسوب می‌شود. امروزه از این روش برای حمل خودرو در مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شود.

در این روش خودرو به وسیله ابزار مختلف که در ادامه گفته می‌شود به یدک کش متصل شده و در طول مسیر کشیده می‌شود. از آن جهت می‌گوییم این روش برای مسافت‌های کوتاه مناسب است که چون خودرو آسیب دیده روی زمین کشیده می‌شود، احتمال ایجاد خطرات متعدد وجود دارد و معمولا هم سرعت حرکت پایین بوده و زمان بیشتری تا رسیدن به مقصد نیاز داریم.

حمل خودرو با یدک کش قزوین

حمل خودرو توسط سیم بوکسل

در روش حمل خودرو به وسیله یدک کش، خودرو آسیب دیده به وسیله سیم بوکسل یا چرخ گیر به یدکش متصل می‌شود. اگر از سیم بوکسل استفاده شود چهار چرخ خودرو روی زمین بوده و خودرو کشیده می‌شود. در این روش باید دقت شود از سیم بوکسل مناسب و استاندارد استفاده شود تا ایمنی کافی داشته باشد. بسیار دیده می‌شود افراد با استفاده از طناب و ابزاری مانند آن اقدام به بوکسل خودرو آسیب دیده می‌نمایند که در صورت پاره شدن و جدا شدن خودرو معیوب در حال حمل قطعا خطرات بسیاری پیش خواهد آمد. بنابراین استفاده سیم بوکسل استاندارد نکته بسیار مهمی محسوب می‌شود. طول سیم بوکسل نیز یکی دیگر از آیتم‌هایی است که باید به آن دقت شود. طول سیم بوکسل باید به اندازه‌ای باشد که فاصله استاندارد بین خودرو معیوب و یدک کش رعایت شده تا در حین توقف یا کم شدن سرعت یدک کش حادثه‌ای رخ ندهد.

حمل خودرو با چرخ گیر

استفاده از چرخ گیر روش دیگری برای اتصال خودرو به یدک کش است. چرخ گیر میله آهنی شبیه به عینک است که چرخ‌های جلویی خودرو در آن قفل شده و از سطح زمین بلند می‌شوند. این روش نسبت به سیم بوکسل ایمنی بیشتری داشته و بیشتر توصیه می‌شود.چرخگیرها به 2حالت سنتی و هیدرولیک مورد استفاده قرار می‌میگیرند که در ایران فعلا حالت سنتی آن وجود دارد و مورد استفاده می‌شود.

حمل خودرو با یک کش

رعایت سرعت مجاز یدک کش

با توجه به اینکه یک خودرو که معمولا معیوب و حادثه دیده می‌باشد به یدک کش متصل است، باید بیش از پیش سرعت مجاز رعایت شود. رعایت سرعت مجاز علاوه بر اینکه کنترل هر دو وسیله نقلیه را آسانتر می‌کند موجب کاهش خطرات و حوادث می‌شود. از آنجایی که در اکثر موارد خودرو در حال حمل قابلیت کنترل و حرکت ندارد، در حقیقت کنترل آن خودرو نیز به عهده راننده یدک کش می‌باشد. همین امر موجب می‌شود تا رعایت سرعت مجاز بیش از پیش اهمیت یابد.

حمل خودرو با یدک کش

حمل خودرو با یدک کش در محدوده استان قزوین و رشت

در مقالات قبلی حوزه فعالیت یدک کش قزوین را گفته‌ایم، اما خالی از لطف نیست بگوییم خودروبر قزوین تمامی جاده‌های منتهی به استان قزوین و رشت و تمامی شهرستان‌های اطراف این دو استان را تحت پوشش قرار می‌دهد. نگران نباشید حتی اگر آدرس سایت یا شماره تماس خودروبر قزوین را نداشتید، کافیست عباراتی مشابه یدک کش قزوین، یدک کش رشت، یدک کش انزلی، یدکش آبیک، یدک کش امام زاده هاشم و… را جستجو نمایید و وارد سایت شده و درخواست خدمات دهید.

کاربرد یدک کش

همانطور که گفته شد از یدک کش برای مسافت‌های کوتاه استفاده می‌شود. بسیار پیش می‌آید در بین راه خودرو دچار نقص فنی یا حوادث رانندگی می‌شود. در چنین شرایطی برای رساندن خودرو به نزدیک‌ترین تعمیرگاه از یدک کش استفاده می‌شود. اما زمانی که قصد انتقال خودرو به شهر دیگری را دارید یا خودرو شما صفر است، بهترین گزینه خودروبر کفی می‌باشد. اگر مایلید قطعات یدک کش را بشناسید حتما مقاله قطعات یدکش را مطالعه نمایید.

ماشین بر قزوین در طول تمام ایام سال و بصورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات حمل خودرو با استفاده از یدک کش و خودروبر کفی می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با خدمات حمل خودرو می‌توانید به صفحه حمل تخصصی خودرو مراجعه نمایید و برای دریافت اطلاعات تماس به صفحه تماس با ما رفته یا با شماره 09121827490 تماس بگیرید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

تماس سریع کلیک کنید