حمل خودرو

از زمان قدیم تا به امروز روشهای متعددی برای حمل ماشین وجود داشته است. صنعت حمل خودرو همچون سایر صنایع در گذر زمان دست خوش تغییرات زیادی قرار گرفته و با پیشرفت تکنولوژی از ابزار و تجهیزات بروزتری در آن استفاده می‌شود.در این مقاله روش های حمل خودرو را بررسی می‌نماییم. با توجه به شرایط فیزیکی خودرو ، فاصله مبدا و مقصد بارگیری و میزان صدمه وارد شده به خودرو روشهای مختلفی برای حمل ماشین وجود خواهد داشت. از جمله این روشها می توان به حمل با خودروبر کفی و حمل با یدک کش اشاره کرد. در ادامه هر یک از روشها توضیح داده خواهد شد.

حمل ماشین با یدک کش

از متداول‌ترین روش های حمل خودرو، حمل ماشین با یدک کش است. در صورتی که فاصله بین مبدا و مقصد بارگیری خودرو کوتاه باشد و یا خودرو در وضعیتی باشد که امکان اتصال آن به یدک کش مقدور باشد، این روش می‌تواند گزینه مناسبی باشد. روش حمل ماشین با یدک کش معمولا به این صورت است که خودرو به وسیله سیم بوکسل یا چرخ گیر به یدکش متصل شده و روی سطح جاده حرکت داده می شود.

در روش اتصال با چرخ گیر معمولا 2 چرخ جلو توسط چرخ گیر قلاب شده و خودرو از سطح زمین فاصله می‌گیرد و توسط یدکش تا مقصد کشیده می‌شود. اما در حالت با حمل ماشین با سیم بوکسل، خودرو توسط سیم بوکسل به یدک کش متصل شده و حرکت داده می‌شود. در حمل با یدک کش رعایت نکات ایمنی و فنی از اهمیت بسیاری برخودار است. از جمله این موارد می توان به بررسی سلامت سیم بوکسل و قلاب نگهدارنده اشاره کرد. همچنین رعایت فاصله استاندارد بین یدک کش و ماشین در حال حمل نیز بسیار مهم است.

حمل ماشین با یدک کش

در هر دو روش حمل خودرو با یدک کش رعایت نکات ایمنی و استفاده از تجهیزات مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است. زیرا باید دقت شود خودرو به درستی به یدکش متصل شده باشد چون در غیر این صورت امکان جدا شدن خودرو از یدک کش در طول مسیر وجود خواهد داشت که همین موضوع احتمال بروز سوانح و خسارت را بیشتر خواهد کرد. خودروبر قزوین بطور دوره‌ای تمامی تجهیزات خود را از نظر سلامت و ایمنی بررسی می‌نماید تا مطمئن باشد بهترین خدمات را در نهایت ایمنی ارائه خواهد داد.

حمل ماشین با خودروبر کفی

همانطور که در مطالب قبلی بیان شد یکی از روشهای حمل خودرو، حمل با خودروبر کفی است. در این روش خودرو روی خودروبر سوار خواهد شد و هر چهار چرخ آن توسط چرخ گیرها روی سطح کفی ثابت خواهد شد تا از حرکت اضافی خودرو در حین حرکت جلوگیری شود. این روش معمولا برای جابجایی ماشین در مسافت‌های طولانی بین شهری و یا حمل خودروهای صفر و خودروهای لوکس مناسب می‌باشد. در روش حمل خودرو با کفی دقت در نحوه بارگیری و تخلیه بار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و پرنسل خودروبر قزوین از آنجایی که همگی افرادی با سابقه و ماهر هستن حتی یک نمونه ایجاد خسارت در حین بارگیری و تخلیه ماشین در کارنامه خود ندارند.

در روش حمل خودرو با خودروبر کفی علاوه بر اینکه می‌توان تنها یک خورو را حمل کرد، امکان حمل چندین خودرو بطور همزمان نیز وجود دارد . بنابراین با توجه به وزن کلی و ابعاد خودروهای در حال حمل، تصمیم گرفته می‌شود که چند خودرو روی خودروبر سوار شود. برای کسب اطلاعات بیشتر دراین خصوص می‌توانید به مقاله انواع خودروبر کفی مراجعه نمایید.

تماس سریع کلیک کنید